Part NumberWESSF-32-12-M480
Size (ID)
4.80 mm
Body Diameter (OD)
1/2"
Length
3/4"
Country of Origin
USA
Stock
Ships in 4 Weeks
Login to access real-time inventory.
YOUR BUILD
WESSF-32-12-M480
Stock: Ships in 4 Weeks
PRODUCT DETAILS
ODLengthID RangeANSI
5/16"3/4"0.0625" - 0.1935"SF-20-12
5/16"1"0.0625" - 0.1935"SF-20-16
1/2"3/4"0.0625" - 0.3438"SF-32-12
1/2"1"0.0625" - 0.3438"SF-32-16
1/2"1/2"0.0625" - 0.3438"SF-32-8
3/4"3/4"0.3125" - 0.5625"SF-48-12
3/4"1"0.3125" - 0.5625"SF-48-16
* Select a configuration to filter available sizes below.
Select Size
Need a Custom Drill Size?
Tolerance: −0/+0.001″ (−0/+0.02 mm)